Baba ve oğul oruç tutmadıkları için saldırıya uğradılar

Ramazan ayında oruç tutmayanlara ilk saldırı haberi geldi..

Mudanya İDO iskelesindeki “Tadında Anadolu” isimli lokantada yemek yiyen baba ve oğul, oruç tutmadıkları gerekçesiyle 4 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. 4 kişilik grup oruç tutmadıkları gerekçesiyle lokantada yemek yiyen 2 kişiye saldırdı.

İddialara göre, lokantada yemek yiyen baba ve oğul yanlarından geçerken imalı şekilde “afiyet olsun” diyen gruba, tepki gösterdi. Seferi olduklarını ve bu yüzden oruç tutamadıklarını söyleyen yurttaşlara “O zaman öyle milletin gözü önünde yemeyeceksiniz” yanıtı geldi.

Yemek yedikleri için sataştıkları baba ve oğula su atarak tacizde bulunan grup daha sonra yumruklu saldırıya geçti. Yumruklama sonucu babanın burnunda kanama olurken, oğlunun yüzünde de morluklar oluştu.

soL’un aktardığına göre, saldırganların “siz bizim kim olduğumuzu biliyor musunuz” naraları ile olay yerinden uzaklaştığı ve saldırıya uğrayan yurttaşların şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

Öte yandan mekan sahibi hem müşterileri olan hem de kendi yerlerinde saldırıya uğrayan yurttaşlara yardım bile etmezken, yaşananlar olay yerinde bulunan bir yurttaş tarafından kayda alındı.

İşte o görüntüler: