Aleyna Tilki’nin “Sen Olsan Bari” Klibi Bilinçaltı Pedofili Öğeler mi İçeriyor?

Kapitalizmin, reklam ve pazarlama ekonomisinin gereği olarak tüketimi körüklemek için kadını metalaştırması, onu hiper cinselleştirilmiş imgelere boğup pazarlaması doygunluk yaratmaya başladı. Haliyle sistem tüketim ve süreklilik için kendine yeni arzu nesneleri arıyor. Sizin üç kuruşluk etik kaygılarınız zerre bu üst yapının umrunda değil.

Kapitalizm yeni pazarlar için gözünü şimdi de dünyanın karanlık yüreğine dikiyor: Pedofili.

Pedofilinin arzu nesnesi nedir? Çocuksu kadın imgesidir!

Aleyna Tilki’nin 27 temmuz tarihinde yeni klibi yayınlandı. 3 günde 21.000.000’dan fazla izlendi. Bu klipte gördüğümüz dekor bir yetişkin odası değil, hala oyuncaklarla, taçlarla oynayan bir kız çocuğu odası.

aleyna-tilki-odasi

Üzerindeki pijama bir kız çocuğu pijaması. Uyku esnasında yaptığı hareketler düpedüz bildiğin motor gelişimini tamamlamamış bir çocuğun hareketleri. Sahne, taçlar, kenarda duran oyuncaklardan tutun da çocuk olduğunu vurgulayan imgelerle donatılmış. Yatağında da keyf çatan dev gibi bir ayımız var. Sol tarafta gördüğümüz flamingo imgesi pedofili ile suçlanan Lewis Carrol‘un eseri Alice’in illüstrasyonunda sunuldu. Pedofili’lerin Günü de denmektedir.

lewis-caroll-pedofili-mi

sonraki sahnede bu flamingo değişiyor ve bir uzaylıya dönüşüyor:

aleyna-tilki-uzayli

Evet, Aleyna’nın yatak odasında artık bir yabancı var. Aleyna uyanıyor ve röntgenlendiği hissiyle kalkıp perdeyi açıyor ve sonra koşmaya başlıyor. Şu sahne neyin görüntüsü?

aleyna-tilki-klibi-ifsa

Bu sahnede koşan bir küçük kız çocuğu ile neyi imgeliyorsunuz bize anlatabilir misiniz ? Bu esnada da bir kız çocuğunun çığlığı duyuluyor. Çığlık atan kız çocuğu kimlerin arzularına hitap ediyor? Bize bunu açıklayabilir misiniz ?

Daha sonra Pedobear’ı almak için suya atlıyor. Pedobear nedir? Küçük kızların peşinde dolaşan oldukça ünlü bir pedofil imgesidir.

aleyna-tilki-pedobear

Ve daha sonra ayımızın sağ göğsünde bir kalp beliriyor. Peki nerden bu kalp? 

aleyna-tilki-ayi

bu da bir pedofili simgesi olan “girlover” 

Klipte Aleyna ayının kucağında küçük bir kız çocuğu gibi oynuyor. Çizgisi iyice flulaşmış durumda, yetişkin mi çocuk mu ayırt edilemiyor. Bir yandan erotik, aşırı cinselleştirilmiş hareketlerde bulunuyor, bir diğer yandan da küçük bir kız çocuğu gibi pedobear ile oynuyor.

aleyna-tilki-dans-klibi

Klip, çocuksu olmanın seksüel açıdan çekici olduğu anlamını zihinlere yerleştiriyor. Küçük çocuklar için tam bir felaket… Aleyna bir sahnede makyajlı halleri ve kadınsı danslarıyla “ben çocuk değilim yetişkinim” derken, bir diğer sahnede, pijamalarıyla oyuncak ayısıyla oynayan küçük bir çocuk imgesi sergiliyor. Beynimizde çok farklı konumlanması gereken, küçük kız çocuğu ve çekici kadın imgeleri neden birbirine karışmış ve birbirine yakın şeylermiş gibi izleyiciye sunuluyor?

Peki klipteki dansçı çocuğun kolyesine bir göz atalım. Bakın bu dansçının kolyesi;

aleyna-tilki-dans

Bu da FBI ‘ın pedofililerin kullandıklarını belirlediği simgeleri;

pedofili-simgeleri-fbi

pedofili-uzerine

Ayrıca bu sembollere ait olan renkler, klibin ana renklerinden biri ve direkt pedofili sembollerinin rengine gönderme. İster ayı ile dans ettiği sahnelere bakın, isterseniz havuzun kenarında içtiği içeceklerin rengine ve uyumuna.

Şimdi şu sahnelerdeki renkler ile yukarıdaki resimde gördüğünüz sağ alttaki pedofili simgesinin uyumuna bakın mavi pembenin tonuna kadar her şeyin aynı olmasına dikkat edin;

aleyna-tilki-inceleme

Burada mesele Aleyna’nın Demet Akalın, Gülşen gibi seksi bir kadın tipolojisine oturtulması değil. Reşit olmayan bir kız çocuğu olarak sunulup tepeden tırnağa pedofil temalarla, özene bezene yaratılmış bir video klipte pedofil arzu nesnesi olarak sunulması. Çocuksu-kadın imgesi ile klibin bile isteye pedofili renklerle, subliminal mesajlarla, sembollerle donatılması.

aleyna-tilki-ve-pedobear

Yani esaslı bir pedofili klibi ile karşı karşıyayız. Klip düpedüz pedofil temalar, Pedobear’dan tutun da sembollerine, renklerine kadar yoğun seksüel mesajlar içeriyor ve bu klip şimdiden milyonlarca kez izlendi. Bu sizi ürkütmüyor mu?

aleyna-tilki-yeni-klibi

Belki fark edilmese bile ilk etapta bu semboller, simgeler bilinçaltına yerleşiyor. Aleyna Tilki gibi ünlülere yatırım yapılarak artık çocuksu-kadınlar, aşırı erotize edilmiş çocuk imgeleri üzerinden, tüketim dünyası pedofiliyi meşruya çekmeye çalışıyor.

Artık çocukları da bu sömürü düzenine dahil etmek, onları metalaştırmak isteyen kapitalizm, hiper-cinselleştirilmiş kadın imgelerinden uzaklaşarak, çocukların duygu dünyasına girmeye başlıyor…

Kaynak: diagnostic retikul