Görevden alınan Murat Hazinedar’dan Erdoğan’a teşekkür

CNN Türk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı’nca görevinden uzaklaştırılması tartışıldı.

Murat Hazinedar, programın konuklarından Hukukçu Uğur Poyraz’a mesaj göndererek görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hazinedar, “Sayın Cumhurbaşkanı bugün talimat vermiş. Oğluma ve eşime pasaportları yarın iade edilecek. Her şeye rağmen kendisine teşekkür ederim. Bugün öğleden sonra aradılar” açıklamasında bulundu.

BEYAZ TV’YE DE BAĞLANDI

Beyaz Tv’de ekrana gelen Dinamit programına da telefonla bağlanan Murat Hazinedar hakkındaki iddialara yanıt verirken görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Murat Hazinedar, ‘Sayın Cumhurbaşkanı bugün talimat vermiş. Oğluma ve eşime pasaportları yarın iade edilecek.” açıklamasında bulundu.

Hazinadar şu açıklamaları yaptı;

“Ben buradan bir teşekkürü ifade etmek istiyorum. Bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü benim bu 2 günlük hassasiyetime ve Cumhurbaşkanımıza çağrıma, sayın Cumhurbaşkanı Fransa’ya giderken rahatsızlığını dikkate alarak İstanbul Valiliği’ne ve Emniyetine talimat vermiş. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü eşimi arayarak, hem oğlumun hem de eşimin pasaportunun bu vesileyle iadesini gerçekleştirdi.”