Özhaseki’den ‘İstanbul’a ihanet’ çıkışı: İstanbul’u bu hale getiren CHP

Bakan Özhaseki, yeni bakanlık binasında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek 2017 yılında çevre ve şehircilik alanında yapılan çalışmalar ve 2018 yılı hedefleri hakkında konuştu.

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Özhaseki gelen soru üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da yatay mimariye gidilmesi yönündeki açıklamasına ilişkin, “Bir yerin planları seneler sürüyor. Bundan sonra planlar yapılırken çok daha yatay ve doğaya dönük bir ortam oluşturulması hedefleniyor. Mahalle dokusuna dönüşme dönemi başlıyor. Ama elbette biraz zaman alacak. Bu hepimizin çok hoşuna giden bir emir ve yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI

Özhaseki, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün üyeliğin konusundaki değerlendirmesi sorusuna, “KHK’larda imzalar var, ben imza atarken titizlenirim. Bizim çok iyi niyetle yapmış olduğumuz bir çalışma var. Başka yerlere çekilmesini hiç uygun bulmuyorum” yanıtını verdi.

“CHP NEDEN SUÇU ÜSTÜNE ALMIYOR?”

Bakan Özhaseki kaçak yapılaşma ile ilgili CHP’ye serzenişte bulunarak, “1990 yılında İstanbul’daki kaçak yapılaşmayı görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği İstanbul’a ihanet konusu. 90’lı yıllarda İstanbul’u bu hale getirenler kimler, niye üstlerine suçu almıyorlar? İstanbul’u bu hale getirenler 4 dönem CHP belediyesi. 1994’e kadar CHP var. İstanbul’a ihanet ederken kendilerini hiç suçlu hissetmiyorlar mı?” şeklinde konuştu.