Kesileceğini düşünen ve stresten ölen inek yürekleri dağladı

Polonya’da mezbahaya kesilmek üzere götürülürken kaçan ve bir adada yaşamaya başlayan inek, yakalanınca geçirdiği stresten dolayı hayatını kaybetti.

Polonya’nın güney batısında yer alan Bukowo kasabasında gerçekleşen olay; mezbahaya götürülmek üzere olan ineğin özgürlük serüveniyle başladı. Sputnik’in aktardığı habere göre arabaya yüklenirken kaçan ve bir süre kovalandıktan sonra Nyskie Gölü’ne ulaşan inek çareyi gölün üzerindeki adacığa yüzmekte buldu. 10 gün boyunca adacıkta insanlardan uzakta bulunan ineği bir drone kullanıcısı görüntülemeyi başardı.

Görüntülenen ineği yakalamaya giden ekip hayvanı çiftliğe geri götürmeye çalışırken; tahminleri dışında bir olayla karşılaştı. Hayatını yaşadığı bir anlık stresten dolayı kaybeden inek, çiftlik yolunda yaşama veda etti.

Hayvana yönelik açıklamayı ise veteriner Jacek Opara yaptı. Opera ölen ineğe dair şunları söyledi: ”Sanki açık, güneşli bir gökyüzünden yıldırım düştü.”

Belediye başkanı satın almıştı

Öte yandan medya içerisinde özgürlüğü ile gündeme gelen hayvanın ölmeden önce Nyski Belediye Başkanı Czeslaw Bilobran tarafından satın alındığı açıklandı. Stresten ölen ineğin 20.000 Zloty karşılığında belediye başkanına satıldığı belirtildi.