Sihir mi yetenek mi? Cristiano Ronaldo’nun hayretlere düşüren penaltısı…

Dün akşam Şampiyonlar Ligi’nde final sayılabilecek bir maç oynandı. Dünyaca ünlü kulüpler Real Madrid ile Paris Saint-Germain Santiago Bernabéu’da kozlarını paylaştı. Fakat Ronaldo’nun penaltı vuruşu büyük bir tartışma yarattı.

Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Real Madrid kendi evinde Paris Saint-Germain’le karşılaştı. Maçta 1-0 geriye düşen Real Madrid son dakikalarda bir penaltı kazandı. Meşin yuvarlağın başına tabii ki de Cristiano Ronaldo geçti.

Ünlü futbolcu topu da ağlarla buluşturmayı başardı başarmasına da büyük bir tartışmanın da fitilini ateşledi. Çünkü Ronaldo topa tam vuracakken top hafif şekilde havalandı. Yalnız bunu fark etmek için tekrar tekrar izlemek gerekli…

Bu olayı ilk fark edenlerden biri eski futbolcu Gary Lineker oldu. Hemen sosyal medya hesabından paylaşım yapan Linker “Eğer bunu bilerek yaptıysa bu Ronaldo’nun gerçekten özel olduğunu gösterir” dedi. Gerçekten de Ronaldo özel bir futbolcuymuş çünkü Manchester United’tan eski takım arkadaşı Rio Ferdinand, Linker’in paylaşımının altına “Size yemin ediyorum. Bu çılgınca ama Ronaldo bu vuruşu antrenmanlarda yapardı” diye yazdı.

Bu özel vuruş sonrası Ronaldo’nun büyü yaptığını söyleyenler bile oldu. Kimisi de rüzgarıyla topu kaldırdığını düşünüyor.

İŞTE O YORUMLARDAN BAZILARI:

– Ronaldo kara büyü yaparak topu havalandırdı. Böylece penaltı atışını vole vurur gibi kullanabildi.

– Esrarengiz! Bir şey topa mı dokundu?

– Benden başka kimse penaltı öncesi topun yerden havalandırdığını fark etti mi? Esrarengiz… Buna neyin sebep olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok.

– Ronaldo’dan acayip bir penaltı vuruşu… Kimse fark etti mi bilmiyorum ama top vuruştan önce havalandı. Böylece vuruş duran toptan çok vole gibi oldu.

– Top Ronaldo vuruşu yapmadan önce yerden nasıl havalandı? Bir fikir olan var mı?